Zadaj pytanie

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Żyjemy w czasach, kiedy coraz większą wagę przywiązuje się do wyglądu człowieka. Dbanie o zdrowie, urodę jest naszym obowiązkiem, a ostatnio bywa wyznacznikiem wysokiej jakości życia, kojarzone jest z osiąganiem sukcesów, szczęściem niemal w każdej dziedzinie życia. Z chęci poprawy niedoskonałości ciała, powstała zupełnie nowa dziedzina, jaką jest medycyna estetyczna.

Metody wykorzystywane przez medycynę estetyczną są bardzo zróżnicowane i są indywidualnie dobierane do pacjentów. Mają na celu „zatrzymać czas” – przeciwdziałać starzeniu się.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

  • Numer 1 to mezoterapia, czyli zabieg profilaktyczny, który chroni naszą skórę przed starzeniem
  • Numer 2 zabieg powiększania i modelowania ust
  • Numer 3 botoks w leczeniu zmarszczek mimicznych czoła, oka.

Dlaczego zabieg korygujące ust są tak popularne?

Jednym z głównych atrybutów kobiecości, na który mężczyźni zwracają największą uwagę, są usta. Pełne, kształtne i błyszczące powodują, że nie można oderwać od nich oczu i sprawiają, że twarz staje się bardziej promienna. A zabieg wstrzyknięcia wypełniacza pozwala nadać ustom zmysłowy kształt

Komu polecane są takie zabiegi powiększania i modelowania ust?

Powiększanie ust to zabieg zalecany osobom młodym i starszym, które chciałyby zmienić ich kształt bądź nadać im sprężystości. Zabiegi są również dobrym rozwiązaniem zmniejszenia zmarszczek powstałych wskutek palenia papierosów lub starzenia się. Wykonuje się je także jeśli zachodzi konieczność rekonstrukcji lub potrzebna jest korekta asymetrii.

Panie, u których wraz z wiekiem pojawiają się zmiany wynikające z postępującego procesu starzenia ust np. odwodnienia czerwieni wargowej, zabieg przywraca naturalny wygląd i piękno ust.

Jak działa wypełniacz ust?

W zabiegach wykorzystywane są wypełniacze z kwasem hialuronowym, który:

  • daje doskonały efekt zwiększający objętość ust, powoduje powiększenie, uwydatnienie ust
  • wpływa na nawilżenie oraz jędrność ust
  • poprawia kontur ust
  • redukuje opadające kąciki ust
  • koryguje zbyt wąskie lub słabo wykształcone wargi
  • redukuje zmarszczki wokół ust

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut. Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe stosujemy znieczulenie przy pomocy specjalnego żelu EMLA.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Możesz oczekiwać, że Twoje usta będą miały skorygowany kształt, będą bardziej uwydatnione, nawilżone, aksamitne w dotyku.

Jakie efekty uboczne mogą wystąpić po zabiegu?

Usta po zabiegu są lekko opuchnięte, co może utrzymywać się przez 3-5 dni. Może pojawić się również siniak. Po zabiegu należy unikać opalania przez kilka dni.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża i okres karmienia piersią, miesiączka, opryszczka, blizny w obrębie ust.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!