Zadaj pytanie

Leczenie kanałowe

KIEDY KONIECZNE JEST LECZENIE KANAŁOWE?

Leczenie endodontyczne to w wielu przypadkach ostateczny sposób na uratowanie mocno zniszczonego zęba. Leczenie kanałowe zalecane jest w przypadku wystąpienia martwicy miazgi lub niektórych głębokich ubytków próchnicowych. Metoda ta stosowana jest także po złamaniu zęba, a niekiedy też przed wykonaniem korony lub mostu protetycznego.

NA CZYM POLEGA LECZENIE ENDODONTYCZNE?

Leczenie endodontyczne (kanałowe) to usunięcie z wnętrza zęba miazgi będącej w stanie zapalnym lub martwej i wypełnienie tych przestrzeni na stałe materiałem leczniczym.

JAK LECZYMY?

W naszym gabinetach posiadamy najnowszej generacji sprzęt, który umożliwia precyzyjną diagnostykę I skuteczne leczenie kanałowe zębów.

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest przy użyciu mikroskopu, który pozwala na precyzyjne leczenie. Tradycyjne leczenie bez mikroskopu może nie zakonczyć się sukcesem narażając pacjenta na nieprzyjemne dolegliwości.

Mikroskop umożliwia lekarzowi odpowiednią widoczność szczegółów przy intensywnym jego oświetleniu.

Do leczenia kanałowego używamy również rentgen i radiowizjografia Sca Neo firmy FONA oraz tomograf 3D.

Wykonujemy niezbędne w leczeniu zębów badanie rentgenowskie w systemie radiologii cyfrowej Fona. Dawki promieniowania X są wielokrotnie mniejsze niż przy tradycyjnym rentgenie.

Endometr Rypex. Oferuje dokładniejsze i bardziej przewidywalne wyniki pracy dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej

MASZYNOWE OPRACOWANIE KANAŁÓW

Pilnik RaCe®o trójkątnym przekroju poprzecznym posiadają bezpieczny, nie tnący wierzchołek. Narzędzie to posiada dwie krawędzie tnące: pierwsza krawędź zamienia się co jakiś czas miejscami z drugą, ułożoną pod innym kątem. Taka konstrukcja powoduje, że pilnik nie wkręca się tak łatwo w głąb opracowywanego kanału. Niezwykła sprężystość i konstrukcja narzędzi pozwala na opracowanie niemal każdego kanału korzeniowego. Kształt narzędzia, uniemożliwiający wkręcanie instrumentu, chroniony jest patentem.

DO WYPEŁNIANIA KANAŁÓW UŻYWAMY METODY KONDENSACJI PIONOWEJ GUTAPERKI

E&Q Master - bezprzewodowy system firmy Meta Biomed do wypełniania kanału gutaperką na ciepło to system wypełniania kanałów gutaperką, z którego pomocą wypełnianie kanałów korzeniowych jest prostsze, szybsze i bardziej bezpieczne. Gorący plugger służy do uplastyczniania ćwieków gutaperkowych wewnątrz kanału korzeniowego. Ćwieki gutaperkowe przyjmują wówczas formę kanału, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę. Pistolet dopełniający został specjalnie opracowany z myślą o wprowadzaniu uplastycznionej gutaperki do kanału korzeniowego - gutaperka dostosowuje się kształtem nawet do najbardziej skomplikowanego anatomicznie systemu kanałowego.

System Meta

System META to innowacyjne urządzenie służące do precyzyjnego wypełniania kanałów korzeniowych płynną gutaperką (na gorąco). Dzięki niemu uzyskujemy hermetyczne uszczelnienie i wypełnienie całego kanału oraz jego bocznych odgałęzień. Zapewnia doskonałą kontrolę anatomicznie skomplikowanych kanałów
rozgałęzionych i zakrzywionych.

Bazowanie na innowacyjnych sprzętach, wykorzystywanych w leczeniu kanałowym, oraz wiedzy naszych specjalistów, pozwala nam się poszczycić wysoką pozycją w branży usług stomatologicznych we Wrocławiu. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta sprosta Państwa wymaganiom, dotyczącym stosowania tylko nowoczesnych i skutecznych metod leczenia. Zapraszamy do nowoczesnych gabinetów, znajdujących się w dwóch dzielnicach Wrocławia–Nowy Dwór i Muchobór.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!