Zadaj pytanie

Wybielanie

Współczesne metody wybielania zębów mogą skuteczne rozjaśnić kolor, a także zniwelować przebarwienia związane z czynnikami genetycznymi, antybiotykami zażywanymi w dzieciństwie itp. Kolorystyka naturalnego uzębienia człowieka może obejmować zarówno odcienie żółci jak i szarości. Dodatkowo kolor naszych zębów zmienia się z czasem pod wpływem barwników pochodzących z jedzenia i napojów takich jak kawa, herbata, czerwone wino itp. Przebarwienia te penetrują tkanki zęba i są niezwykle trudne do wybielenia domowymi metodami. Również odkładająca się przez całe życie w kierunku wnętrza zęba zębina wtórna nadaje zębom coraz ciemniejszy, żółtawy odcień.

Jeżeli kolor wyczyszczonych z kamienia i osadu zębów nie satysfakcjonuje pacjenta, możemy w naszej przychodni zaproponować profesjonalne wybielanie.

 

Proponujemy Państwu :

- wybielanie lampowe zębów w gabinecie w trakcie jednej wizyty Czytaj więcej...

- wybielanie indywidualnie metodą nakładkową w domu Czytaj więcej...

 

 

 

 

Przed zabiegiem wybielania należy zbadać stan zębów i dziąseł oraz jeśli to potrzebne oczyścić je z kamienia i osadów. W Asdent-Gruca na co dzień wykonujemy zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów oraz przeprowadzamy instruktaże higieny, które pomagają pacjentom w utrzymaniu właściwej higieny, co zdecydowanie przedłuża efekt wybielania. Osoby dbające o higienę jamy ustnej będą cieszyć się efektem wybielania zębów nawet przez 3 lata.

Bezpieczeństwo

Stosowane obecnie metody wybielania są gruntownie przebadane nowoczesnymi metodami mikroskopowymi, którymi nie stwiedzono niekorzystnych zmian w tkankach zęba. Wybielanie odbywa się przez usunięcie substancji organicznych spomiędzy kryształów hydroksyapatytu tworzących szkliwo. Sporadycznie może pojawić się przejściowa nadwrażliwość na bodźce termiczne. U tych pacjentów stosuje się preparaty znoszące nadwrażliwość np. RELIEF ACP.

Lek. Stom. Małgorzata Jakubowska radzi:

Przed zabiegiem wybielania należy obowiązkowo poddać się badaniu stomatologicznemu, które ma wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.  Przed zabiegiem trzeba wyleczyć wszystkie zęby i mieć zdrowe dziąsła. Jeśli na zębach jest kamień i osad nazębny, należy przeprowadzić scaling ( usuwanie kamienia nazębnego) i piaskowanie zębów. Wybielanie jest przeciwwskazane dla kobiet w ciąży i karmiących, osób chorych na epilepsję lub chorobę Parkinsona. Wybielanie zębów nie jest zalecane osobom z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów, z powodu możliwości nasilenia dolegliwości bólowych. Wybielanie zębów jest przeciwwskazane u osób do 16 roku życia, ponieważ rozwój zębów nie jest jeszcze w pełni zakończony.

Trwałość efektu

Efekt utrzymuje się od roku do trzech lat od wybielania i zależy głównie od poziomu higieny i codziennych nawyków . Picie dużej ilości herbaty, kawy, palenie papierosów itp. powoduje, że zęby stopniowo ciemnieją. Po pewnym czasie można zastosować zabieg przypominający, polegający na noszeniu godzinę dziennie przez 2-3 dni szyn z żelem przez 1-2 tyg. W Asdent- Gruca wybielanie lampowe łączymy z wykonaniem szyn do wybielania, które pacjent dostaje po zabiegu na własność i po pewnym czasie można wykonać nimi dobielanie. Oczywiście po uprzedniej kontroli stanu zębów w gabinecie stomatologicznym.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!