Tomasz Gruca - specjalista ortodonta

lekarz ortodonta - kierownik zespołu ortodontycznego Centrum ASDENT-GRUCA

Studia medyczne na Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończyłem w 1995 roku. Uzyskałem specjalizację pierwszego stopnia w stomatologii ogólnej, a następnie w 2005 r. specjalizację drugiego stopnia w ortodoncji.

Staram się podchodzić do mojej pracy z jak największym zaangażowaniem, tak aby Pacjent odwiedzający naszą praktykę czuł, że jest pod dobrą opieką. Obecnie zajmuję się wyłącznie leczeniem ortodontycznym, co uważam za swoją życiową pasję, w której nieustannie się doskonalę uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i zjazdach oraz śledząc najnowsze osiągnięcia w fachowej prasie. Jestem członkiem Sekcji Ortodoncji Dolnośląskiego Koła Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, oraz autorem publikacji w prasie medycznej i referatów wygłaszanych na forum PTS. Moje hobby to żeglarstwo, snowboarding, film i dobra książka.

 

Przyjmuję w gabinecie we Wrocławiu przy ul. Szwedzkiej 1c. Aby się do mnie zapisać na wizytę, lub konsultację proszę dzwonić na nr: 71 3520752.

 

Uważam, że leczenie ortodontyczne jest specyficzną dziedziną medycyny i stomatologii. Z jednej strony zarówno lekarzowi jak i pacjentowi zależy na jak najlepszym efekcie, a z drugiej strony istotne jest, aby efekt leczenia był trwały i nie doszło do nawrotu wady. Dlatego tak ważna jest staranna diagnostyka, prawidłowe zaplanowanie i przeprowadzenie terapii. Specjalizacja z ortodoncji , którą prowadziłem w latach 2001-2005 dała mi niezbędną w tym zawodzie wiedzę. Moje kwalifikacje potwierdziłem egzaminem państwowym w 2005 roku, wieńczącym okres specjalizacji, dzięki czemu uzyskałem tytuł lekarza specjalisty ortodonty. Od 2001 roku zajmuję się wyłącznie leczeniem ortodontycznym. Uważam, że jestem doświadczonym lekarzem, co jest dużym atutem w takiej dziedzinie jak ortodoncja.

Uważam, że pacjent ma prawo do poznania wszystkich szczegółów związanych z jego leczeniem, a lekarz ma obowiązek możliwie pełnej informacji. Bardzo istotne są dla mnie oczekiwania pacjenta związane z planowanym postępowaniem i zawsze staram się ocenić czy są one realistyczne oraz zaproponować pacjentowi najlepsze dla niego postępowanie.

Dowiedz się więcej...

Ortodoncja jest nie tylko moim zajęciem zawodowym, ale również pasją. Fascynacja tą dziedziną medycyny pojawiła się kiedy odkryłem, jak wielkie możliwości mają obecnie lekarz i jego pacjent. Celem leczenia nie jest jedynie poprawne ustawienie zębów, ani wyłącznie leczenie pojedynczego zęba, albo nawet ich grupy. Istotne jest, aby po leczeniu pacjent wyglądał lepiej, młodziej i atrakcyjnej. Poprawa wyglądu zębów i uśmiechu znosi bariery psychologiczne i przyczynia się do wzrostu samoakceptacji, a pośrednio poprawia jakość życia. Współczesna stomatologia, a szczególnie ortodoncja ma narzędzia które pozwalają na sprostanie tym wyzwaniom.

W ciągu ostatnich lat zaczęto przywiązywać dużą wagę do tych aspektów leczenia. Dziś wiemy jak należy postępować u pacjentów tak, aby efekt estetyczny był naprawdę dobry, a nie tylko zadawalający. Przygotujemy dla Państwa profesjonalny plan leczenia, z kosztorysem zabiegów oraz z szacunkowym czasem leczenia.

Zapewniamy szybkie efekty i postaramy się o zminimalizowanie dolegliwości. Tak planujemy leczenie, aby efekty były trwałe i nie dochodziło do nawrotu wady. Nie boimy się trudnych przypadków. Mamy w tym wieloletnie doświadczenie i wielu zadowolonych pacjentów. Współczesna ortodoncja w połączeniu ze stomatologią estetyczną skutecznie radzi sobie z problemami takimi jak np. braki zębów w odcinku przednim, szpary między nimi, stłoczenia, zęby przechylone, obrócone, poza łukiem, uśmiech dziąsłowy itp.

Współczesna ortodoncja to nie tylko wygląd zębów, ale także rysy twarzy, profil, gdyż ustawienie zębów ma wpływ na wygląd warg, nosa, brody oraz estetyki uśmiechu. Dzięki temu można przywrócić harmonię, a więc piękno.

 

Opinie pacjentów

Tomasz Gruca - ZnanyLekarz.pl

Dominik (20 stycznia 2015)

Jestem bardzo zadowolony z leczenia ortodontycznego u doktora Grucy. Cały proces przeprowadzony został bardzo profesjonalnie. Dokładna diagnoza przed rozpoczęciem, szczegółowe informacje odnośnie leczenia i miła atmosfera w gabinecie sprawiają, iż od razu się czuje że trafiło się w ręce profesjonalisty.

Leczenie przebiegło bardzo gładko, na każdym etapie byłem informowany o tym co będzie robione i ewentualnych zmianach. Poprawa była widoczna lub odczuwalna po każdej wizycie przez co ma się pewność, że pieniądze za wizyty nie idą na marne. Efekt końcowy o wiele lepszy niż się spodziewałem. Świetna robota.

Gorąco polecam doktora Grucę wszystkim co planują założyć aparat stały"

Aleksandra Frontczak (9 grudnia 2014)

Moje wrażenia z pierwszych wizyt są jak najbardziej pozytywne. Doktor Gruca poświęcił mi tyle czasu, ile potrzeba na wyjaśnienie jak będzie wyglądało leczenie, mimo wieczornej, piątkowej godziny. Okazał zainteresowanie i z cierpliwością odpowiadał na pytania. Profesjonalnie przygotowane opcje plus kosztorys leczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę założyć aparat ortodontyczny. Czuję się komfortowo zarówno z Doktorem, jak i całym zespołem podczas wycisków, zabiegów i zakładania aparatu. Atmosfera w gabinecie jest bardzo miła, do tej pory zawsze wchodziłam punktualnie do gabinetu. Natomiast uważam, wbrew poprzedniej opinii, że lekarz mający tylu pacjentów, trudno, żeby pamiętał dokładnie co było u każdego pacjenta czy pamiętał każdego pacjenta- oczywiście, że jest to nierealne i konieczne jest zajrzenie w kartę czy komputer. Uważam, że zespół jest świetnie zorganizowany, a pani recepcjonistka robi co może i jest bardzo sympatyczna.

 
Milena Michalak (16 stycznia 2014)

Bardzo dobry lekarz. Właśnie naprawia ułożenie moich zębów po poprzednim ortodoncie, który zamiast leczyć spaprał sprawę. Serdecznie polecam.

Grzegorz D.(23 czerwca 2014)

Polecam gabinet dr.Grucy. Pełny profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta i bardzo miła obsługa sprawiała że na każdą wizytę szedłem z uśmiechem. Leczenie przebiegało zgodnie z planem i trwało niecałe 2 lata.

 

Anna Krzyżoszczak (3 maja 2014)

Do dr Tomasza Grucy trafiłam w trakcie leczenia ortodontycznego prowadzonego przez innego lekarza. Ponieważ moje dotychczasowe leczenie okazało się być niewłaściwe, skonsultowałam się z trzema innymi lekarzami. Wszyscy byli zgodni: po 19 miesiącach leczenia – jest źle! Jednak dwóch lekarzy nie podjęło się naprawiania błędów poprzednika… w przeciwieństwie do dr Grucy. Pan dr fachowo ocenił, jakie działania należy podjąć, aby leczenie zakończyło się pomyślnie. Do Asdent-Gruca jeżdżę ponad rok i do końca leczenia zostało mi już tylko kilka miesięcy. Mój uśmiech jest już dużo ładniejszy. Mam spore porównanie w sposobie leczenia i tutaj jestem bardzo zadowolona z profesjonalizmu całej ekipy Asdent-Gruca, począwszy od planu leczenia, którego się skrupulatnie trzymamy, poprzez co miesięczne wizyty. Nie sądziłam że wybór właściwego lekarza ortodonty jest tak ważny, ale jeśli nie chcą Państwo leczyć się 4 lata zamiast 2, stracić kilku tysięcy złotych oraz przeżywać stresu związanego ze zmianą lekarza w trakcie leczenia to polecam wybrać profesjonalistę po ukończonej specjalizacji z zakresu ortodoncji a nie stomatologa po kursie ortodontycznym, jakich niestety jest większość. Mój wybór padł na dr Tomasza Grucę i z czystym sumieniem potwierdzam trafność swojej decyzji. Anna Krzyżoszczak

london88 (20 marca 2014)

Krzywy zgryz skutecznie wpędzał mnie w kompleksy. Dziś wiem, że może też grozić różnymi powikłaniami zdrowotnymi. Na szczęście trafiłam do dr Grucy, gdzie przywrócono mi nie tylko pewność siebie, ale - co ważniejsze - zdrowe i proste zęby. W czasie trwania leczenia bardzo szybko przywykłam do aparatu, stał się jakby częścią mnie, a fakt, że zęby prostują się niemalże na moich oczach, był niezwykle budujący. Doktorze, dziękuję za mój nowy uśmiech, który pozytywnie zmienia moje codzienne życie. Pani Edytko, dziękuję za łagodność, profesjonalizm i sympatię. Leczenie w Asdencie było jedną z moich najlepszych inwestycji!

~Zagórski :o) Marcin (21 maja 2009)

Dziś po ponad dwóch latach ściągnięto mi aparat stały ;o) SAMA RADOŚĆ!!! Ząbki w jak najlepszym porządku, równe, czyste, gładkie i bez zastrzeżeń. Jestem pełen podziwu dla efektu jakie dały zabiegi Pana Doktora Grucy a także uznania dla wiedzy słusznie nabytej i praktyki stosowanej w gabinecie przez pana Grucę. Świadomie i bez ogródek polecam pana Doktora każdemu kto ma problemy ortodontyczne z zębami .

Alicja Haładuda lat 34 z Wrocławia

Jestem pacjentką dr Grucy. Jestem bardzo zadowolona, gdyż wcześniej moje zęby wyglądały okropnie i wcale się nie uśmiechałam. Bałam się leczenia, gdyż moi znajomi opowiadali mi, że leczenie boli i jest niewygodne. Z powodu krzywych zębów miałam bardzo dużo ubytków. Najbardziej bałam się usuwania zębów, ale z powodu dużego stłoczenia musiał zostać usunięte cztery zęby. Mimo, że nie jestem już nastolatką, zdecydowałam się na leczenie i była to bardzo dobra decyzja. Leczenie mnie nie bolało, a do aparatu przyzwyczaiłam się bardzo szybko.

Aktualnie aparat został zdjęty z zębów i jestem bardzo zadowolona z efektu.

Paulina Susłowicz lat 15

Cześć nazywam się Paulina. Nie przepadam za wizytami w gabinetach stomatologicznych, jednak sytuacja moich zębów zmusiła mnie do tego. Jak widać wybrałam właśnie ten gabinet z czego jestem bardzo zadowolona. Wizyty były krótkie, a leczenie nie było straszne i bolesne. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ efekty są widoczne.

Małgorzata J. lat 15 z Wrocławia

Aparat założyłam we wrześniu 2003. Wcześniej moje zęby wyglądały źle i prawie w ogóle się nie uśmiechałam. Leczenie mnie prawie nie bolało, wizyty były krótkie i przyjemne. Jestem bardzo zadowolona z efektu. W końcu mogę się uśmiechać i nie myśleć, że coś jest nie tak.

Przed i po leczeniu

 

Monika S. lat 16 z Wrocławia

Leczyłam się u doktora Grucy. Jestem zadowolona, gdyż wygląd moich zębów uległ radykalnej poprawie, a leczenie trwało tylko jedenaście miesięcy. Miałam założony aparat kosmetyczny, który był prawie niewidoczny. W tym czasie zgłaszałam się na wizyty raz na miesiąc. Wizyty są wyznaczane na konkretne godziny, więc prawie nigdy długo nie czekałam.

Przed, w trakcie i po leczeniu

 
Weronika S. (19 listopada 2014)

Polecam gabinet dr Tomasza Grucy, bardzo rzeczowy i zdecydowanie znający się na swoim fachu lekarz. W moim przypadku poprawiamy to co zepsuł inny ortodonta. Podoba mi się miła atmosfera panująca w gabinecie, oraz duża doza cierpliwości wobec pacjentów. Wizyty przebiegają terminowo i sprawnie. Ustalenia dokonane na początku leczenia, są starannie realizowane. ZDECYDOWANIE POLECAM!

 
Adam (17 listopada 2014)

Witam. Jestem pacjentem tego gabinetu od roku i mogę ich polecić w 100%. Ja znalazłem ich na tym forum. Doktor Gruca dokładnie mi wytłumaczył na czym polega moja wada zgryzu i jak można ją skorygować. Szczegółowo opisuje i omawia przebieg leczenia i widać, że szanuje zdanie pacjenta. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, widzę postępy. Atmosfera na wizytach miła, zawsze z uśmiechem. Trochę bolało na początku, ale wiadomo trzeba wytrzymać. Czasem zdarzy się poślizg do 30 min, ale tak już jest u lekarzy. Trzeba polecać dobrych fachowców i solidne podejście. pacjent- Adam

 
Beata (16 listopada 2014)

Do Pana doktor Grucy dojeżdżam już ok. 10 miesięcy . Za każdym razem przeszło 170 km. i za nim wybrałam właśnie tego lekarza zastanawiałam się ,czy to na pewno trafny wybór (bo to daleka droga którą trzeba pokonywać co ok.5-6 tygodni przez dłuższy czas). I nie żałuję lekarz miły ,uprzejmy i profesjonalny, Uwielbiam Panie asystentki zawsze miłe uśmiechnięte i cierpliwe. Moją córkę, nie każdy może kupić miła rozmową ale Paniom się to udało zawsze ciekawie zagadają i rozładują stres przed wizytą:) Teraz wyjazdy do Wrocławia są dla nas miłym wyjazdem a nie obowiązkiem leczenia:)

 
Naomi (30 września 2014)

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panem Tomaszem Grucą. Moje leczenie trwało półtora roku. Teraz mam piękny i zdrowy uśmiech. Polecam!;-)

 

Anna Chrzaszcz (6 sierpnia 2013)

Po pierwszej wizycie z dzieckiem mogę śmiało powiedzieć,że pan Tomasz jest świetnym fachowcem, sam ocenia to co widzi a plan leczenia poda po dokładnej analizie wycisku i panoramiksu. Myślę,że naprawi to,co inni zepsuli.

 

Ewa (25 czerwca 2014)

Pan Tomasz Gruca jest z pewnością profesjonalistą. Specjalna wizyta, na której omawiany jest plan leczenia, oczekiwania pacjenta, koszt aparatu, a także wszelkie wątpliwości pacjenta, daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Leczenie odbyło się zgodnie z planem, a w razie zmian w jego przebiegu (np. przedłużenie o miesiąc dla lepszego efektu) zawsze było ze mną konsultowane. Gabinet przy ul. Szwedzkiej oceniam bardzo pozytywnie. Panie Tomaszu! Tak trzymać! Świetny pomysł na gabinet i oby tak dalej! Dziękuję pięknie za miłe dźwięki w tle!

 

Ewa G. (21 kwietnia 2014)

Bardzo długo szukałam lekarza ortodonty, gdyż uważam, że wybór dobrego lekarza jest podstawą leczenia. Byłam na wielu konsultacjach u innych lekarzy, w tym również u doktora Grucy. Już pierwsza wizyta przekonała mnie o podjęciu leczenia w Asdent-Gruca, gdyż m.in. doktor między innymi zwrócił uwagę na pewne kwestie, których inni lekarze nie widzieli. Doktor szczegółowo omówił stan mojego uzębienia oraz przedstawił wizję leczenia wraz efektem końcowym, która sprawdziła się w 100%. Obecnie jestem po 2 letnim leczeniu, mam zdjęty stały aparat i noszę retencyjny. Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić dr Grucę, który jest profesjonalny, bardzo dokładny i zaangażowany w swoją pracę. Doktor jest bardzo sympatyczny, jak również wszystkie panie asystentki.

 

Marek Rafalski (25 listopada 2013)

Witam, Wizyta u dr Grucy była OK. Skierowały na na Szwedzką polecenie naszych znajomych. Zostaliśmy z córką przyjęci dosłownie z 7 minutowym poślizgiem. Kontakt z dzieckiem super, wszystko wytłumaczone jezykiem zrozumiałym dla zbuntowanej nastolatki:) Czas poświęcony moim zdanie był w sam raz - konkretnie i sympatycznie. Marta wyszła z wizyty zadowolona, ja też -cena konsultacji moim skromnym zdaniem w granicach normy:). Warto polecić innym. Marek Rafalski

 
Patrycja (20 września 2012)

Bardzo dobry Ortodonta. Fachowość i indywidualne podejście do pacjenta. Mam pełne zaufanie do Pana Tomasza. Wiem, że jestem w dobrych rękach. Gorąco polecam!!

 
Ola (19 marca 2012)

polecam gabinet dr Grucy. profesjonalna i sympatyczna obsluga.

 
Karol Z. (8 grudnia 2011)

Mogę polecić dr Grucę i jego gabinet. Widzę duŻĄ poprawę w moim uzębieniu. Doktor dokładnie tłumaczy przebieg leczenia. Na miejscu są też inni dentyści i można wyleczyć chore ząbki. Ceny są przeciętne, a nawet niższe niz gdzie indziej. Sprawdziłem.

 
Karolina (15 października 2009)

Leczę sie u Pana dr i jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyt a trafiłam z polecenia Pani dr stomatolog której dziecko leczyło się u niego .Poleciła mi go ponieważ uważa go za bardzo zdolnego fachowca który z wielka pasją wykonuje swój zawód.Z ciekawości czasem tu zaglądam i nie powiem mocno zdziwiła mnie ta ostatnia opinia . A może to ta słynna Pani Ania tak się tutaj mści ?.Nie lubiłam tej kobiety bo wydawała mi się ordynarna . Pani rejestratorka zawsze sama chętnie pyta po wizycie czy zarejestrować więc to też się nie zgadza . Jeszcze 1 wizyta i ściągam aparat .Jestem bardzo zadowolona z przebiegu leczenia mam to co chciałam uzyskać zgodnie z planem.Polecam gorąco

 
Magda (5 sierpnia 2009)

Dzien dobry, Lecze sie u dr Grucy od ok 1,5 roku. Przed zalozeniem apartu bylam na wizycie w innym gabinecie, spedzilam na fotelu pol minuty i uslyszalam, ze powinnam wyrwac 4 zeby. Dr Gruca po analizie zdjec powiedzial, ze wystarczy usunac tylko 1 zab. To ze w gabinecie sa asystentki zupelnie mi nie przeszkadza. Dr zawsze sprawdza postepy i mowi asystenkom, co maja zrobic. Na koniec sprawdza, czy wszystko jest ok. Nie uwazam, zeby do zmiany luku i zalozenia ligaturek potrzebny byl lekarz. Poza tym Panie asystentki nabywaja doswiadczenia i to widac w porownaniu z moimi pierwszymi wizytami. Jesli chodzi o ceny, to Dr proponuje rozne rozwiazania i jesli cos wydaje sie za drogie, to nie trzeba sie decydowac. Zazwyczaj jest alternatywa. Nie sadze, zeby leczenie bylo drozsze niz w innych gabinetach. Najwazniejsze jest to, ze dr Gruca jest konkretny, wydaje sie, ze lubi to, co robi i jest w tym naprawde dobry. Polecam.

 

Anusia (14 marca 2009)

Zaglądałam tu jakiś czas temu, przed wizytą u dr Grucy, żeby sprawdzić, czy inni pacjenci podzielają opinie moich znajomych, które mi go polecały. Niewiele się dowiedziałam, ale opinia wystawiona przez JŻ, która go poleciła, mimo, że nie podjął się leczenia jej dziecka wydała mi się dobrą rekomendacją. Pomyślałam, że to najlepsze świadectwo uczciwości lekarza: nie naciągać ma koszty pacjenta, którego nie jest w stanie wyleczyć. Teraz fakty: Osobiście jestem bardzo zadowolona i polecam tego lekarza jako specjalistę i profesjonalistę. Dla mnie liczy się przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ leczenia- po niedługim czasie widzę wymierne efekty i czekam na jeszcze lepsze. Lekarz jest rzeczowy i konkretny. Plan leczenia do mnie przemawia: wiem, że mój przypadek jest traktowany indywidualnie (zwłaszcza kiedy widzę, że jest rzeczywiście realizowany). A teraz emocje: Będę mogła się szeroko uśmiechnąć- również do dr Grucy, bo moje doświadczenia są takie, że oprócz tego, że jest dobrym i skutecznym lekarzem, jest także po prostu miłym człowiekiem.

 
Mariola z Rawicza (1 lutego 2009)

Swietny specjalista! Byłam trudnym przypadkiem a pan doktor zrobił cuda zebym wreszcie wygladała jak człowiek .... Pozdrawiam panie ktore tam pracuja bo oprocz tego ze sa kompetentne sa tez bardzo miłe ...

 
Zagórski Marcin /ten wesoły/ (17 stycznia 2009)

Witam serdecznie ;o) Opierając się na wystawionej przeze mnie opinii na pokrewnym portalu jak obecny ośmielam się wtórnie z czystym sumieniem stwierdzić, iż szanowny pan dr. Gruca wraz z personelem towarzyszących mu w zabiegach asystentek jest wysokiej klasy specjalistą w swej dziedzinie, trafność jego diagnoz, podjęte działania oraz precyzyjnie wykonywane zabiegi zaskakują efektywnością w niedługim okresie leczenia. Ja ze swoją wadą leczę się u pana doktora kilkanaście miesięcy, porównując wygląd swojego uzębienia przed rozpoczęciem leczenia do stanu obecnego jest tak nie do poznania, iż Obcy Jamesa Cameron'a to mały pikuś w porównaniu to mojego poprzedniego zgryzu. Serdecznie polecam dr. Grucę każdemu kto chce fachowo, efektywnie i nie drogo w komfortowych warunkach przy miłej obsłudze leczyć swoje uzębienie.

 
Donata (8 stycznia 2009)

Bardzo gorąco polecam dr T.Gruce. Chodzę do niego z moją córką. Dr Gruca ma świetne podejście do dzieci. Moja Klaudia ze wszystkimi problemani zwiazanymi z zębami chciała tylko chodzić do dr Grucy i nie bylo mowy aby poszła do innego lekarza. Córka miala okropny zgryz. Najpierw nosiła aparat ruchomy a teraz od prawie dziewięciu miesięcy ma założony aparat stały. Wszystko przebiega zgodnie z planem leczenia, jaki przedstawił mi dr przed założeniem aparatu a pierwsze pozytywne zmiany było już widać po dwóch tygodniach Moim zdaniem jest to lekarz w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Bardzo dokładnie analizuje dany przypadek i wszystko przejrzyście wyjaśnia. jestem bardzo zadowolona z rezultatów leczenia mojej córki .

 

Klodek (8 stycznia 2009)

Świetny ortodonta, bardzo miłe wizyty, efekty są widoczne i jestem b. zadowolona z prowadzonego leczenia. Polecam w 100% ;D

 

Pan Dominik

Jestem bardzo zadowolony z leczenia ortodontycznego u doktora Grucy. Cały proces przeprowadzony został bardzo profesjonalnie. Dokładna diagnoza przed rozpoczęciem, szczegółowe informacje odnośnie leczenia i miła atmosfera w gabinecie sprawiają, iż od razu się czuje że trafiło się w ręce profesjonalisty. Leczenie przebiegło bardzo gładko, na każdym etapie byłem informowany o tym co będzie robione i ewentualnych zmianach. Poprawa była widoczna lub odczuwalna po każdej wizycie przez co ma się pewność, że pieniądze za wizyty nie idą na marne. Efekt końcowy o wiele lepszy niż się spodziewałem. Świetna robota. Gorąco polecam doktora Grucę wszystkim co planują założyć aparat stały.

 

Kursy

 • Zastosowanie Systemu Wieloczynnościowego w Leczeniu ortodontycznym. Prof.dr Josep Duran Von-Arx
 • Edukacja prozdrowotna, promocja zdrowia jamy ustnej u dzieci, młodzieży i kobiet ciężarnych- Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej AM we Wrocławiu.
 • Rozwój morfologii i funkcji- podstawy diagnostyki ortodontycznej - Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Lekarskiego w Zabrzu.
 • Zespołowe leczenie wad narządu żucia - Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Zakład Ortodoncji.
 • Podstawy leczenia ortodontycznego aparatami stałymi- Polorto - Częstochowa.
 • Diagnostyka i podstawy leczenia rozszczepów w obrębie twarzy - Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Lekarskiego w Zabrzu.
 • Promocja Zdrowia - Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Wyższych Kadr Medycznych we Wrocławiu.
 • Zarys ortodoncji – zasady i postępowanie kliniczne cz.1 – Rozwój narządu żucia- Zakład Ortodoncji Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie.
 • Analiza zdjęć rentgenowskich i cefalometria - Katedra i Zakład Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji AM we Wrocławiu.
 • Zarys ortodoncji – zasady i postępowanie kliniczne cz.2 – Etiologia wad zgryzu. Zakład Ortodoncji Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie.
 • Zarys ortodoncji – zasady i postępowanie kliniczne cz.3 – Zdjęcia teleradiograficzne głowy – ich ocena dla potrzeb rozpoznania ortodontycznego Zakład Ortodoncji Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie.
 • Lekarz był uczestnikiem 9 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego w dniach: 12 05 – 15 05 2005 oraz uczestniczył w kursie przedzjazdowym prof. V.G.Kokicha: Faza końcowa leczenia ortodontycznego- co każdy klinicysta powinien wiedzieć.

Referaty i publikacje

 • Zakotwienie w ortodoncji - .wygłoszone przez autora na posiedzeniu naukowo- szkoleniowym Sekcji Ortodoncji Dolnośląskiego PTS w dniu 10 12 2004.
 • Leczenie zwężonej szczęki wraz z towarzyszącym dużym kątem podstaw – opis przypadku - wygłoszone przez autora na posiedzeniu naukowo- szkoleniowym Sekcji Ortodoncji Dolnośląskiego PTS w dniu 11 03 2005.
 • Artykuł: ” Zakotwienie w ortodoncji” ukazał się drukiem w kwartalniku Moja Praktyka w numerze czerwcowym 2005.

Dyplomy

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!