Zadaj pytanie

Stomatologia dziecięca

NAJMŁODSI PACJENCI SĄ POD NASZĄ SZCZEGÓLNĄ OPIEKĄ

Stomatologia dziecięca to osobny i specyficzny dział stomatologii. Przy pracy z dziećmi niezwykle ważne jest prawidłowe podejście, dodatkowy czas niezbędny do aklimatyzacji dziecka w nowym dla niego otoczeniu, wytłumaczenie dziecku procedury, która je czeka, a także efektywne wykonanie zabiegu w najkrótszym możliwym czasie.

Lek. Stom. Agnieszka Gryczańska radzi:

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się możliwie wcześnie po pojawieniu się w ustach pierwszych zębów mlecznych, a kontrola uzębiowenia co 3-6 miesięcy z powodu szybkości z jaką próchnica niszczy zęby mleczne. Ważne jest, aby dziecko od najmłodszych lat stopnowo, bez stresu przyzwyczajać do zabiegów, aby traktowało wizytę w gabinecie stomatologicznym jako coś rutynowego.

Sukces leczenia dzieci to także prawidłowe nastawienie rodziców i opiekunów małego pacjenta. Dziecko musi być przygotowane do sytuacji, w której się znajdzie siadając na fotelu. Wyłącznie współpraca rodziców i lekarza może zagwarantować sukces tego leczenia.

Lek. Stom. Sylwia Kryś:

Pierwszy kontakt dziecka ze stomatologiem nie powinien być stresujący. W Asdent- Gruca staramy się zaczynać współpracę z młodym pacjentem od całkowicie bezbolesnych zabiegów jak oczyszczenie zębów, lakowanie, lapisowanie, fluoryzacja. Stopniowo, jak dziecko przyzwyczai się do takich zabiegów i do lekarza, stopniowo przechodzimy do leczenia próchnicy i innych bardziej wymagających cierpliwości procedur. Bolesne zabiegi wykonujemy w znieczuleniu.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!