Leczenie zespołowe

Współczesna stomatologia to nie tylko naprawa zniszczonych zębów. Naszym celem jest osiągnięcie możliwie najlepszego celu w zakresie estetyki uśmiechu i twarzy co w efekcie przekłada się na większą pewność siebie i sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Zespół specjalistów (stomatolog, ortodonta, implantolog) w oparciu o opracowany przez lekarza prowadzącego( najczęściej jest to lekarz ortodonta, lub stomatolog) plan, wspólnie ustalają kolejność zabiegów i kosztorys, aby pacjent był przygotowany na wszystkie zmiany i wiedział, jaka jest prawidłowa kolejność działań. Oczywiście zakres korekty jest wcześniej uzgadniany z pacjentem, bierzemy pod uwagę jego oczekiwania i jest on osobą podejmującą decyzje we współpracy z lekarzem prowadzącym, który prezentuje rozwiązania i możliwości.

Jako zespół posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu w każdym wieku. Odnosimy na tym polu wiele sukcesów i nie unikamy leczenia przypadków trudnych, nawet tych których nie chcą się podjąc lekarze pracujący w innych gabinetach. Zasadą która obowiązuje w naszej praktyce jest staranne diagnozowanie każdego przypadku, ustalenie listy problemów i planu leczenia.

CELE LECZENIA ZESPOŁOWEGO

Celem leczenia nie jest jedynie poprawne ustawienie zębów, ani wyłącznie leczenie pojedynczego zęba, albo nawet ich grupy. Istotne jest, aby po leczeniu pacjent wyglądał lepiej, młodziej i atrakcyjnej. Poprawa wyglądu zębów i uśmiechu znosi bariery psychologiczne i przyczynia się do wzrostu samoakceptacji, a pośrednio przyczynia się do poprawy jakości życia. Współczesna stomatologia oraz ortodoncja ma narzędzia które pozwalają na sprostanie tym wyzwaniom.

W ciągu ostatnich lat zaczęto przywiązywac dużą wagę do tych aspektów leczenia. Dziś wiemy jak należy postępowac u pacjentów tak, aby efekt estetyczny był naprawdę dobry, a nie tylko zadawalający. U osób u których doszło do utraty wielu zębów, lub ich uszkodzenia, starcia, rozchwiania itp. Konieczna jest rekonstrukcja płaszczyzny zwarciowej, odtworzenie wysokości zwarcia to znaczy warunków zbliżonych do naturalnych zanim nastąpiły procesy chorobowe prowadzące do destrukcji uzębienia. Celem jest zarówno poprawa jakości życia, funkcji żucia, jak i estetyki zębów

Efekt przed i po leczeniu

Jako zespół posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Odnosimy na tym polu wiele sukcesów i nie unikamy leczenia przypadków trudnych, nawet tych których nie chcą się podjąć lekarze pracujący w innych gabinetach. Zasadą która obowiązuje w naszej praktyce jest staranne diagnozowanie każdego przypadku, ustalenie listy problemów i planu leczenia.

Czytaj więcej: Efekty leczenia

Czytaj więcej: Stomatologia estetyczna

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!