Zadaj pytanie

Aparat stały metalowy

Aparat stały może być wykonany z metalu, lub z materiałów zbliżonych kolorem do zębów pacjenta. Aparaty metalowe są popularne ze względu na niższą cenę, szczególnie u osób młodszych i nastolatków, u których aparat ortodontyczny jest rzeczą całkowicie naturalną.

Leczenie aparatem metalowym i kosmetycznym przebiega podobnie. Zamek metalowy jest wykonany ze stali nierdzewnej, a od strony zęba pokryty specjalną siateczką umożliwiającą skuteczne przyklejanie do zębów. Występują zamki metalowe o zróżnicowanych rozmiarach w technice klasycznej i bezligaturowej.

Equlibrium mini firmy Dentaurum to najmniejsze na świecie zamki ortodontyczne. Są estetyczne, higieniczne i wygodne dla pacjenta. Ich niska podstawa sprawia, że są prawie niewyczuwalne, nie obcierają warg i policzków. Szczelina zamka jest wyprofilowana zgodnie z krzywizną łuku zębowego, co ułatwia przesuwanie łuku i przyspiesza leczenie.

Equilibrium 2 firmy Dentaurum to klasyczny średniej wielkości zamek ortodontyczny. Jest precyzyjnie wykonany, trwały i nadaje się do leczenia dużych nieprawidłowości ustawienia zębów.

Innovation-R nowatorski system metalowych zamków bezligaturowych o niewielkich rozmiarach , płaskiej konstrukcji, wysokiej trwałości i estetyce. Wykazano, że system In-Ovation R jest bardziej efektywny, wiąże się z krótszym czasem spędzanym przez pacjenta w fotelu ortodonty, z mniejszą liczbą wizyt w gabinecie oraz z krótszym całkowitym czasem leczenia. Ponadto system ten zapewnia uzyskiwanie wysokiej jakości wyników leczenia.

Czytaj więcej... o zaletach systemu bezligaturowego

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!