Zadaj pytanie

Dlaczego leczenie zębów mlecznych jest ważne?

Wiele osób lekceważy leczenie zębów mlecznych, gdyż uważają, że jest to niepotrzebne ponieważ i tak zęby te wypadają i są zamieniane na zęby stałe. W Asdent- Gruca staramy się zmienić to przekonanie gdyż uważamy, że należy dbać o zęby od najmłodszych lat.

 

 

Lekarz ortodonta Tomasz Gruca:

Zęby mleczne pełnią ważną funkcję dla prawidłowego rozwoju zgryzu dziecka, gdyż zęby te są naturalnymi utrzymywaczami przestrzeni dla zębów stałych. Rozwój próchnicy zębów mlecznych prowadzi do ich przedwczesnej utraty, co skutkuje wieloma problemami w wieku późniejszym, dlatego zalecam leczenie zębów mlecznych , a każda przedwczesna utrata zęba, bądź jego usunięcie powinna być skonsultowana z ortodontą.

Higienistka stom. Monika Laszewicz:

Małe dzieci są bardzo narażone na rozwój próchnicy, gdyż nie potrafią samodzielnie oczyszczać zębów. Zalecam aby w diecie małych dzieci unikać słodkich, oblepiających zęby pokarmów i napojów oraz pomagać dziecku w oczyszczaniu zębów. W Asdent- Gruca uczymy dzieci właściwie oczyszczać zęby i pomagamy w doborze szczoteczki i innych akcesoriów do higieny jamy ustnej.

Lek. Stom. Agnieszka Gryczańska:

Zapobieganie i leczenie zębów mlecznych jest ważne, gdyż próchnica z zębów mlecznych łatwo przenosi się na zęby stałe. U dzieci powinno się kontrolować uzębienie co 3-6 miesięcy z powodu szybkości z jaką próchnica niszczy zęby mleczne.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!