Zadaj pytanie

Higienizacja i instruktaż higieny

Wiele osób ma problem z właściwym poziomem higieny. Mimo, że regularnie szczotkują zęby to często robią to zbyt krótko i niedokładnie. W efekcie dochodzi u nich do rozwoju próchnicy, chorób dziąseł, kamienia nazębnego i osadów nazębnych oraz stanu zapalnego dziąseł, który prowadzi do rozchwiania i utraty zębów.

W Asdent- Gruca uważamy, że higienizacja - oczyszczenie zębów z kamienia i osadów oraz instruktaż higieny, powinien być pierwszym elementem planu leczenia w większości przypadków.
Aby utrzymać właściwy poziom higieny i utrzymać jak najdłużej efekt higienizacji, pacjent powinien pod okiem personelu medycznego nauczyć się prawidłowo samodzielnie oczyszczać zęby.

Profesjonalna higienizacja

Wnaszym gabinecie oczyszczamy zęby z kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego i z osadów od tytoniu, kawy i herbaty za pomocą piaskowania.

Instruktaż higieny

Nauka właściwego oczyszczania zębów pod okiem lekarza, lub higienistki, dobór właściwej szczoteczki i innych środków pomocnych w higienie jamy ustnej i odpowiednie zalecenia dietetyczne służą utrzymaniu właściwego poziomu higieny po higienizacji.

Higienistka Iwona Guzy radzi:

Zalecam regularne oczyszczanie wszystkich zębów, najlepiej po każdym posiłku, a conajmniej dwa razy dziennie po śniadaniu i po kolacji. Małe dzieci powinny oczyszczać zęby pod kontrolą rodziców i po tej czynności rodzice powinni sprawdzić i ewentualnie poprawić używając do tego szczoteczkę dziecka. Niezwykle ważny jest włściwy dobór szczoteczki dopasowanej do wieku dziecka oraz innych środków jak nitka dentystyczna, wykałaczki, płukanki itp.

W Asdent -Gruca przeprowadzam indywidualne instruktaże higieny połączone z profesjonalnym oczyszczeniem zębów, aby pacjent umiał utrzymać dobry stan higieny jak najdłużej po oczyszczeniu zębów w gabinecie. Tylko takie podejście gwarantuje powstrzymanie rozwoju próchnicy i chorób dziąseł.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!