Zadaj pytanie

Co to są implanty zębowe i jak wyglądają?

Implant to tytanowa śruba zastępująca korzeń zęba wkręcana do kości żuchwy. W naszej praktyce stosujemy tylko i wyłącznie najlepsze implanty Hexacone szwajcarskiej firmy IHDE DENTAL

Systemy implantów wykonane są z wysoko odpornego na złamania stopu tytanu. Implant Hexacone łączy w sobie wiele nowoczesnych rozwiązań dzięki czemu pozwala na uzyskanie pożądanych wyników implantacji. W sposób naturalny integrują się z ludzkim organizmem , skracając czas gojenia i dają trwałe rozwiązanie na wiele lat. Na całym świecie zastępowanie braków zębowych implantami staje się standardem.

Implanty zębowe służą do uzupełniania braków zębowych oraz do poprawy stabilizacji protez zębowych od ponad 35 lat. Implanty są imitacją prawdziwego korzenia zęba, gdyż są wykonane z tytanu, który zrasta się z kością. Jest on doskonale tolerowany przez organizm i na tyle wytrzymały, aby sprostać obciążeniom, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Zęby odbudowane na implantach estetyką nie różnią się znacząco od zębów naturalnych.

Zabieg wszczepienia implantu jest wykonywany w znieczuleniu, a więc bezbolesny, a dolegliwości pozabiegowe minimalne.

DLACZEGO WARTO IMPLANTOWAĆ ZĘBY?

 • Implanty wraz z uzupełnieniem zachowują się jak prawdziwe zęby.
 • Nie trzeba szlifować zdrowych zębów, by odbudować utracone filary koron .
 • Można wykonywać na implantach prace kombinowane : mosty, protezy przez co zwiększamy komfort jedzenia i walory estetyczne ( brak klamer ).
 • W przypadku rozległych braków zębowych implanty zębowe mogą służyć do poprawy stabilizacji protez zębowych, gdyż przy implantach zębowych nie ma dyskomfortu związanego z uczuciem niepewności trzymania się protez. Zęby implantowane są w pełni stabilne.
 • Odmładzają i dają naturalny wygląd.

Gdy długo pozostawiamy wolną lukę zębową sąsiednie zęby mogą przechylać się, obracać i przesuwać, wykorzystując powstałą lukę, pogarsza to estetykę i funkcję uzębienia. Natomiast zęby z przeciwnego łuku, pozbawione podparcia zaczynają wysuwać się w stronę pustej przestrzeni, co po pewnym czasie skutkuje wzajemnym blokowaniem się pozostałych zębów górnych i dolnych oraz zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych.

W efekcie taki stan wiąże się z koniecznością założenia aparatu ortodontycznego oraz okoronowywania wysuniętych zębów a co się z tym wiąże wcześniejszego przeleczenia ich kanałowo. W miejscu po utraconym zębie dochodzi do intensywnego zaniku kości, co najczęściej skutkuje zwężeniem się wyrostka zębodołowego o około 30% w ciągu 2 lat.

ILE CZASU TRWA ZABIEG WKRĘCENIA IMPLANTU?

Przeciętnie przy pojedynczej implantacji czas założenia wszczepu to około 30 minut.

Zabieg trwa krócej niż przeciętne opracowywanie i plombowanie zęba !

Z CZEGO SKŁADA SIĘ ZABIEG ?

 • Krótkie omówienie przebiegu zabiegu u danego pacjenta, podpisanie zgody na zabieg.
 • Znieczulenie miejscowe tylko i wyłącznie w obrębie wszczepianego implantu .
 • Przygotowanie łoża pod implant przez nawiercanie .
 • Osadzenie implantu .
 • Zobacz godziny przyjęć implantologa.
 • Rtg kontrolne .

JAK DŁUGO BOLI PO ZABIEGU ?

Jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych praktycznie nie ma żadnego bólu. Odczucia pozabiegowe dla pacjenta są podobne jak po plombowaniu zęba .

JAKIE SĄ ETAPY IMPLANTACJI ?

 • Okres zrastania się implantu z kością trwa od trzech do sześciu miesięcy. Przykryty dziąsłem implant zrasta się bezboleśnie z kością i jest niewidoczny w ustach . Pacjent w czasie gojenia w strefie kosmetycznej zostaje zaopatrzony w tymczasowe uzupełnienia protetyczne.
 • Po wygojeniu się implantu jego wierzch zostaje odkryty i zaopatrzony na kilkanaście dni w śrubę gojącą, której zadaniem jest nadanie kształtu girlandzie dziąsłowej – tak aby przyszła korona do złudzenia przypominała koronę własnego zęba
 • Następnie lekarz pobiera wycisk a technik protetyk modeluje koronę, most lub protezę zatrzaskową na implantach. Nieodzownym elementem leczenia są wizyty kontrolne, w czasie których lekarz ma możliwość oceny efektów leczenia.
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!