Zadaj pytanie

Oferta

WIZYTA ADAPTACYJNA

Jeśli to konieczne, to zaczynamy współpracę z dzieckiem od wizyty adaptacyjnej, na której nie są wykonane zabiegi, lecz pokazujemy małemu dziecku różne narzędzia jak lusterko i dmuchawkę.

HIGIENIZACJA

Oczyszczenie zębów z kamienia jest wykonywane za pomocą urządzenia ultradźwiękowego, a osady z powierzchni zęba przy pomocy piaskarki, z której dyszy pod ciśnieniem wydostaje się specjalna soda i oczyszcza trudno dostępne powierzchnie zębów z osadów.

INSTRUKTAŻ HIGIENY- CZYSTE ZĘBY I ZDROWE DZIĄSŁA

Nauka właściwego oczyszczania zębów pod okiem lekarza, lub higienistki, dobór właściwej szczoteczki i innych środków pomocnych w higienie jamy ustnej, odpowiednie zalecenia dietetyczne, służą utrzymaniu właściwego poziomu higieny przez długi czas.

LAKOWANIE ZĘBÓW STAŁYCH

Wykonywane jest u dzieci zaraz po wyrżnięciu się zębów stałych trzonowych i przedtrzonowych w wieku od 6 do 12 roku życia. Bruzdy zębów zaraz po wyrżnięciu są szczególnie głębokie i to w nich najczęściej rozwija się próchnica. Wypełnienie ich specjalną żywicą (lakiem) eliminuje ten problem. Szczególnie ważne jest lakowanie szóstek u dzieci ok. 6-7 roku życia, gdyż w tym wieku bruzdy są najgłębsze, a zęby często niewystarczająco oczyszczone.

LAKIEROWANIE PRZECIWPRÓCHNICOWE

Zalecane szczególnie u dzieci i osób dorosłych z dużą podatnością na próchnicę, u których powinien być wykonywany co pół roku. Zęby pokrywane są specjalnym lakierem z dużą zawartością fluoru. Fluor w ciągu kilku dni wnika w szkliwo i wzmacnia je przez powstawanie fluoroapatytu, bardziej odpornego na działanie kwasów.

LAPISOWANIE ZĘBÓW MLECZNYCH, IMPREGNACJA ZĘBÓW MLECZNYCH

u małych dzieci u których nie jest możliwe leczenie zębów wykonuje się lapisowanie, które spowalnia rozwój próchnicy. Czytaj więcej...

LECZENIE STOMATOLOGICZNE ZĘBÓW MLECZNYCH

(syn. Leczenie zachowawcze zębów mlecznych)

Zęby mleczne pełnią nie tylko funkcję w odżywianiu dziecka, ale są istotne dla wymiany zębów na stałe oraz są naturalnymi utrzymywaczami przestrzeni dla zębów stałych. Przedwczesna utrata zębów mlecznych prowadzi do wad zgryzu.

LECZENIE STOMATOLOGICZNE ZĘBÓW STAŁYCH

(syn. Leczenie zachowawcze zębów stałych)

W leczeniu dzieci stosujemy specjalne kolorowe wypełnienia (Twinky Star) ubytków zęba. Dziecko może samo wybrać kolor wypełnienia np. czerwony, niebieski. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzieci chętniej przychodzą do gabinetu.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!