Zadaj pytanie

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe polega na sporządzeniu specjalnych szyn (nakładek), w których preparat wybielający aplikuje się na zęby.

Na pierwszej wizycie pobierane są wyciski zębów, ponieważ nakładki formowane są indywidualnie dla danego pacjenta przez pracownię techniczną. Na drugiej wizycie następuje dopasowanie gotowych szyn, dobranie odpowiedniego dla danego pacjenta stężenia preparatu wybielającego (w zależności od stanu przyzębia, wrażliwości zębów i innych indywidualnych czynników), oraz szczegółowy instruktaż postępowania w trakcie wybielania.

Określamy również kolor zębów przed wybielaniem ponieważ nocne wybielanie nakładkowe nie przynosi tak spektakularnych efektów jak wybielanie gabinetowe, stosujący tę metodę pacjent nie dostrzega codziennych dyskretnych zmian barwy zębów. Następnie pacjent w domu stosując się do zaleceń lekarza przeprowadza wybielanie. W razie wystąpienia jakichkolwiek powikłań, lub dolegliwości pacjent zgłasza się do kontroli. Po zakończeniu procesu wybielania pacjent zgłasza się do gabinetu w celu kontroli i oceny efektów.

Lek. Stomatolog Małgorzata Jakubowska:

W metodzie wybielania nakładkowego najczęściej stosujemy preparat Opalescence PF, który pozwala na skuteczne i bezpieczne usunięcie przebarwień oraz rozjaśnienie uśmiechu nawet o kilka tonów. Preparat ten dostępny jest na rynku już od 20 lat, dzięki czemu dysponujemy wieloletnimi obserwacjami skuteczności preparatu oraz licznymi badaniami klinicznymi, gwarantującymi bezpieczeństwo jego stosowania. Dodatkowo szeroka gama dostępnych stężeń preparatu (od 15% do 35%) pozwala na indywidualny dobór optymalnego preparatu dla każdego pacjenta.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!